1. 10 januari kwam deze F100 terug van een testvlucht. Een week later werd deze afgeleverd. Intussen vliegt hij bij QantasLink, die geloof ik hun F100 begonnen uit te faseren..?

2. Wellis waar slechts een Nederlandse Cougar, maar deze kwam 17 januari binnen bij het LCW. Toch jammer dat deze uit het 'Woensdrechtse onderhoudsbeeld' zijn verdwenen..

3. 30 januari, de J-066 'Orange Jumper' (die overigens nu flink kapot op Eindhoven staat) ging er uit voor een FCF, bij terugkomst hoorde Martijn en ik op de scanner 'missed the cable'. Vervolgens zagen wij, door de mist heen, aan het einde van de baan zijn tail light op dezelfde plek blijven knipperen. Wij in de veronderstelling dat er wat gebeurd was volle bak gecrost naar de 25 kant. Daar aangekomen bleek het echter te gaan om een oefening en is de kist gewoon gekeerd en alsnog de kabel in gereden. Qua persoonlijke waarde heeft deze foto dus wel wat!

4.

5. Vervolgens heb ik de keren daarop maar weinig interressants gezien op Woensdrecht, tot 29 februari, toen deze Skywest F100 aan het compass swingen was.

6. 16 april was wederom voor mij een dag om een Network F100 te kunnen platen, dit maal onder de registratie 'PH-ZFX'. Deze zou nu moeten rondvliegen als de VH-NHN.

7. 11 juni werd deze A319-112 afgeleverd aan Brussels Airlines (huidig de OO-SSN). Tijdens haar delivery droeg ze nog haar Amerikaanse registratie.

8. Op 12 juni werd deze Spaanse F-27 gezien! Deze was in onderhoud op Woensdrecht, en is geloof ik niet veel later de storage in Spanje in gegaan.. Zou nu op Cuatro Vientos moeten staan. Ondanks dat toch een erg gave bak!!!

9. 2 dagen later, 14 juni, wederom naar het veld gegaan op de goede gok. Eenmaal daar aangekomen bleek deze nog niet afgeleverde Panamees aan de poort te staan te wachten voor een testvlucht.

10. Een basisbezoek op Woensdrecht, de aankondigingen waren een stuk spectaculairder dan wat er daadwerkelijk die dag gezien werd, ondanks dat toch prima kunnen vermaken die middag.

11. En dan toch maar een local er tussen... Op deze zomerse 23 juli is besloten om eens halverwege de taxitrack naar de EMVO te gaan staan, waar je eigenlijk zo slecht nog niet staat om deze kisten rollend voorbij te zien komen!

12. 27 juli kwam deze Contact Air in Star Alliance kleurtjes binnen op Woensdrecht. Een grote week later is dezelfde kist waar genomen in OLT Airlines kleurtjes op Saarbrücken. Intussen vliegt deze kist bij Bek Air!

13. Ook op 6 september kwam er een Contact Air F100 binnen, dit maal de D-AFKC

Jordy